Nakupuj u nás výhodne ešte dnes! Garantujeme TOP pridukty za TOP ceny.

5 základných krokov ako byť do leta FIT

Krok č.1-CIEĽ
Je veľmi dôležité aby sme si stanovili cieľ ,ktorý chceme dosiahnuť ,pretože práve cieľ nám udáva cestu, ktorou sa budeme uberať. Cieľ by mal byť vopred premyslený -napríklad ako cieľ si môžeme stanoviť redukciu váhy, naberanie svalovej hmoty či zlepšenie samotného životného štýlu. Cieľ by mal byť zároveň aj našou motiváciou, pretože ak dosiahneme cieľ, ktorý sme si stanovili stávame sa víťazmi nad sebou samými.


Krok č.2 -STRAVOVACIE NÁVYKY
Nie nadarmo sa vraví "si to čo ješ". V skratke aby bolo každému známe dôležitá je pravidelná, zdravá a pestrá vyvážená strava, ktorá bude obsahovať dostatok bielkovín, sacharidov, tukov, vitamínov a minerálov, ktoré budú pozitívne pôsobiť na naše telo. Vďaka správne zvolenej a vyváženej strave sa budú diať nie malé zmeny na našom zovňajšku, zdraviu ale aj samotnej psychike. Nezabúdajme aj na pravidelný pitný režim aby nedošlo k tzv. dehydratácií! (min.2,5 litra denne).

gghvg


Krok č.3 POHYBOVÁ AKTIVITA
Pohyb je veľmi dôležitý pre každého z nás už len pre aktivizáciu trávenia, svalov a nervovej sústavy. Preto je vhodné ak si pre začiatok doprajeme aspoň čo i len pol hodiny akejkoľvek pohybovej aktivity denne, napríklad aj pokojná prechádzka, cyklistika ... Pre väčších milovníkov športu, či posilňovne by bolo vhodné vytvoriť si pravidelný tréningový plán a pracovať na svojom tele pravidelne.


Krok č.4 DOSTATOK REGENERÁCIE
Cieľ, stravovacie návyky, pohybová aktivita ... základ už máme no chýba nám ešte veľmi dôležitá tzv. regenerácia, na ktorú nesmieme zabúdať, pretože práve vďaka regenerácii si naše telo, svaly, myseľ oddýchnu a opäť máme možnosť načerpať dostatok energie. Regenerácia môže byť rôznorodá, prvoradý je spánok minimálne 7-8 hodín denne, ale pod pojmom regenerácia môžeme chápať aj napríklad masáže, wellness, či iné.

kghjghj


Krok č.5 RADOSŤ
Prečo práve radosť? Pretože pokiaľ sa do niečoho hrniete len z donútenia..nerobte to! Vaše ciele, pokroky a výsledky vám musia prinášať radosť a potešenie, pretože nie je nič lepšie ako pracovať na sebe a budovať svoje lepšie JA či už po fyzickej alebo psychickej stránke človeka.

 
Autor: IFBB Natália Lamancová