Nakupuj u nás výhodne ešte dnes! Garantujeme TOP pridukty za TOP ceny.

Ako na pevný a guľatý zadoček?

Na svete snáď nie je ženy, ktorá by si neželala mať krásny zadok. Nie každá má však genetické predispozície, aby bolo jej pozadie pevné a guľaté. Preto nezúfajte, ale pustite sa spoločne s nami do formy. Ak zaradíte do svojho tréningového plánu aj samotný tréning sedacieho svalu, časom sa váš sedací sval vyformuje podľa vašich predstáv.

Nie je to žiadna veda, ale tvrdá práca, aj keď v súčasnosti existuje niekoľko rôznych druhov možností ako si vylepšiť postavu a to rôznymi operáciami, chirurgickými zákrokmi ....

 dMIC.stripterka_jpg

Je potrebné si uvedomiť jednú vec a to, že tieto možnosti sú len dočasné! Na rozdiel od zdravej životosprávy a pravidelných tréningov, ktoré vám pomôžu dosiahnuť trvalé výsledky!

Musíte na sebe neustále pracovať a nájsť v sebe vnútornú motiváciu, či chcenie vylepšiť svoj zovňajšok a cítiť sa vo svojom tele príjemne, to vám pomôže podporiť aj vašu psychickú stránku pre správny rozvoj osobnosti.

 

Trochu anatómie

Sedacie svaly tvorí niekoľko svalov s podobnými funkciami. Sú to malý sedací sval (gluteus minimus), stredný sedací sval (gluteus medius) a veľký sedací sval (gluteus maximus). Tieto svaly majú veľmi podobné funkcie. Podľa toho, ktorá "časť zadku" je aktívna vykonávajú:

vonkajšiu a vnútornú rotáciu v bedrovom kĺbe, abdukciu (odtiahnutie stehna od stredovej osi tela), addukciu (pritiahnutie stehna k stredovej osi tela) a extenziu (vystieranie) v bedrovom kĺbe = zanoženie.

gluteal-muscles-anatomy_1

Okrem toho sa podieľajú na udržaní vzpriamenej polohy tela a ich aktivita zabezpečuje správne postavenie panvy (čo navyše predchádza problémom s chrbticou). Pokiaľ chcete mať krásny zadok, vedzte, že gluteus maximus je suverénne najviditeľnejším svalom. Gluteus medius je sčasti viditeľný v hornej časti týchto partií a gluteus minimus je prekrytý predchádzajúcimi svalmi.

 

Inšpirujte sa piatimi základnými cvikmi, ktoré sme pre vás vybrali :

 

 

Autor: IFBB Natália Lamancová