Nakupuj u nás výhodne ešte dnes! Garantujeme TOP pridukty za TOP ceny.

Ako obmedziť chuť na skladké

Mnoho ľudí obľubuje nie malý kúsok sladkého pokušenia každý deň... Práve sladké pokrmy môžu mať nepriaznivé dôsledky na náš organizmus ,zdravie a samotný zovňajšok.

 95422594

Preto tu máme pre Vás niekoľko rád ako zredukovať svoju chuť na sladké ,čiže akými zdravými surovinami by sme mohli nahradiť práve nezdravé sladkosti.

Začnime pekne od základu. Najdôležitejšia je náhrada samotného cukru, ktorý užívame dennodenne a niekedy si to ani neuvedomujeme.

Cukor sa nachádza nie len v jedlách ale aj v nápojoch, ktoré si doprajeme deň čo deň. Preto je dôležité poznať aké suroviny nakupujeme a zároveň aj užívame vo svojom jedálničku.

 

 Ako vhodnú náhradu cukru Vám odporúčame Stéviu.

 

Čo je to stéviaJe to bielo kvitnúca svetlomilná tropická rastlina z čeľade astrovité (Asteraceae).

stevia

Stévia ako sladidlo je na rozdiel od cukru takmer nekalorická, neprispieva k tvorbe zubného kazu a je vhodná aj pre diabetikov.

Môžeme si ju zakúpiť v sypkej ,tekutej ale aj v tabletovej podobe.

Je vhodná na priamy pokrm, varenie , pečenie...

efdf

A čo sladkosti, ktoré si doprajeme v priebehu dňa napríklad- čokoláda, cukríky....?

Zo zaužívaného zobkania kadečoho maličkého sladkého počas dňa môžete tiež spraviť zdravý zvyk!

Stačí, ak to nahradíte mandľami, vlašskými orechmi, lieskovcami, prípadne rozumným množstvom čerstvého ovocia. So sušeným opatrne, obsahuje veľké množstvo cukru!

 Healthy-Nuts-and-Seeds

Ak máte radi sladkosti ako sú rôzne keksíky či pudingy odporúčame Vám aby ste si prezreli našu webovú stránku  www.musclefactory.sk kde nájdete niekoľko vhodnejších verzií a „sladkých pokrmov“ ako sú napríklad proteínové tyčinky alebo proteínové pudingy,ktoré majú výbornú chuť a obsahujú omnoho menšie množstvo kalórií či cukrov ako keksíky a sladkosti, ktoré nachádzame v bežných obchodoch.

 

Autor: IFBB Natália Lamancová