Nakupuj u nás výhodne ešte dnes! Garantujeme TOP pridukty za TOP ceny.
 

Biotech USA Spirulina 100 tabliet

Neohodnotené
 

Spirulina je druh siníc vhodný na ľudskú konzumáciu.

€4
Značka BioTechUSA
Kategória Vitamíny a minerály
Zvoľte variant
Kód tovaru 2209/100 množstvo: 100tab Momentálne nedostupné €4
 

Spirulina je druh siníc vhodný na ľudskú konzumáciu. Je jedným z najstarších živých organizmov na Zemi a používali ho už aj Aztékovia ako prístupný zdroj potravy. Spirulina je ešte stále v mnohých kultúrach súčasťou pravidelnej stravy. Spirulina obsahuje vitamíny, minerálne soli, bielkoviny a iné účinné látky. Má vysoký obsah betakaroténu (provitamín A) a chlorofylu. Je bohatým rastlinným zdrojom mastnej kyseliny gamalinolenovej (GLA). Obsahuje 18 aminokyselín, z toho 8 esenciálnych. Jeden gram spiruliny zodpovedá výživovej hodnote jedného kilogramu zeleniny. Prípravok neobsahuje zložky živočíšneho pôvodu, preto ho môžu užívať aj vegetariáni. Jedna tableta obsahuje 450 mg spiruliny.

Spirulina je sladkovodná modrozelená riasa Arthrospira platensis obsahujúca vzácne fytonutrienty (rastlinné výživné látky), ktoré sa nenachádzajú v žiadnych iných zelených potravinách, napr. fykocyanín a sulfolipidy. Je tiež výnimočným zdrojom beta karoténu, chlorofylu, vitamínu B12, karotenoidov, enzýmov, vitamínov a minerálnych látok. Spirulina silne zvyšuje hladinu interferónu gama a interleukínov v tele. Tieto látky sú kľúčové pre zdravú imunitnú reakciu tela.

Esenciálne AMINOKYSELINY

Spirulina má najvyšší obsah proteínov zo všetkých prírodných potravín (65%), ďaleko viac než mäso alebo ryby (15-25%), sójové bôby (35%), sušené mlieko (35%), obilniny (8-14%) alebo plnotučné mlieko (3-4%). Spirulina obsahuje ako jeden z mála rastlinných zdrojov všetky esenciálne aminokyseliny.

Zásadný význam stráviteľnosti proteínu

Bunková stena Spiruliny je tvorená mäkkými mukopolysacharidmi, neobsahuje celulózu, čo umožňuje ľahkú stráviteľnosť a jej vstrebávanie. Táto vynikajúca stráviteľnosť je obzvlášť dôležitá pre jedincov trpiacich podvýživou u ktorých je znížená kapacita príjmu živín. Podávanie spiruliny podvyživeným deťom je účinnejšia ako pri sušenom mlieku, pretože laktóza obsiahnutá v mlieku môže vyvolať ťažkosti so zažívaním.

Porovnanie obsahu proteínu v spiruline a v potravinách bohatých na proteíny:

BETA karotén

Spirulina je najbohatším zdrojom beta karoténu, Je 25x bohatšia ako surová mrkva. Na rozdiel od syntetického vitamínu A a z tuku z rybacej pečene, betakarotén je úplne netoxický, má značné terapeutické účinky, vrátane schopnosti znižovať sérum cholesterolu a všadeprítomnej rakoviny. Beta karotén znižuje riziko všetkých druhov rakoviny, vrátane rakoviny pľúc, pažeráka, žalúdka, hrubého čreva, gastrointestinálneho traktu, pŕs a pošvy.

Fykocyanín

Najvýznamnejším farbivom v Spiruline je fykocyanín. Tento proteínový komplex tvorí približne 15% celej hmotnosti. Podľa posledných vedeckých výskumov má fykocyanín značné antioxidačné, protizápalové a antikarcinogénne účinky. Ovplyvňuje tvorbu kmeňových buniek kostnej dreni, podporuje tvorbu makrofágov a stimuluje fagocytózu. Tým výrazne prispieva k stimulácii imunitného systému. Fykocyanín znižuje toxicitu v obličkách a hrá zásadnú úlohu pri ochrane proti zlyhaniu obličiek spôsobenom toxickými prvkami alebo liekmi, má všestranné využitie pri liečbe dysfunkcie obličiek.

CHLOROFYL

Spirulina má vysoký obsah chlorofylu, ktorý má výrazné čistiace a detoxikačné účinky. Pomáha z organizmu odstraňovať ťažké kovy, chemické toxíny a ďalšie jedovaté látky. Regeneruje pečeňové tkanivo, prečisťuje krvné riečisko. Podporuje kožný metabolizmus, hojenie rán a vredov. Spoločne s fykocyanínom, železom, vitamínom B12 a kyselinou listovou výrazne podporujú zdravú krvotvorbu.

KAROTENOIDY

Spirulina obsahuje komplex niekoľkých karotenoidov bohatých na antioxidanty. Karotenoidy sú tvorené približne 50% karoténmi - alfa, beta a gama a 50% xantofylmi - zeaxantín, astaxantín, a ďalšie. Hoci beta karotén je zo všetkých karotenoidov najznámejší, komplex rozličných karotenoidov je oveľa efektívnejší než len izolovaný syntetický beta karotén vo forme vitamínových prípravkov.

ŽELEZO

Spirulina je jedným z najbohatších zdrojov železa, ktoré hrá zásadnú rolu pri tvorbe hemoglobínu a zdravého imunitného systému. Obsah železa v Spiruline je niekoľkonásobne vyšší než v ostatných potravinách a jeho vstrebateľnosť je podstatne vyššia než u syntetických doplnkoch železa.

Porovnanie obsahu železa v Spiruline s potravinami bohatými na železo:

Spirulina 89,0

Obilniny 4,5

Pivné kvasnice 18,0

Vajcia 1,4

Sója 12,0

Ryby 1,2

Hovädzie mäso 11,0

Kuracie mäso, syr 1,0

VÁPNIK, HORČÍK, CHRÓM

Obsahuje veľké množstvo vápnika, ktorý je všeobecne deficitný vo výžive, horčík uľahčuje absorpciu vápnika v spiruline. Chróm pomáha efektívne využiť glukózu a prispieva k stabilizácii krvného cukru.

Esenciálne mastné NENASÝTENÉ KYSELINY

Spirulina obsahuje kyselinu gama-linolénovú (GLA) a kyselina linolovú. GLA je v organizme dôležitá pre tvorbu telu prospešných prostaglandínov PGE 1, ktoré regulujú rad telesných funkcií. Znižujú hladinu LDL cholesterolu, priaznivo pôsobia pri predmenštruačnom syndróme, menopauze, pomáhajú pri kožných problémoch - akné, ekzémy.

GLYKOLIPIDY a SULFOLIPIDY

Súčasťou lipidov v spiruline sú zriedkavé glykolipidy a sulfolipidy, ktoré sú mimoriadne aktívne proti vírusovým ochoreniam (bránia vírusom preniknúť do buniek). Podľa vedeckých výskumov potláčajú vírus HIV-1 a vírus HIV-2, oparový vírus a ďalšie vírusy spôsobujúce deficit imunity.

ENZÝMY

Spirulina obsahuje rad enzýmov a to predovšetkým superoxiddismutázu (SOD) a glutatión peroxidázu, ktoré pomáhajú neutralizovať škodlivé účinky voľných radikálov. Poškodzovanie organizmu voľnými radikálmi je jednou z hlavných príčin ochorení spojených so starnutím organizmu.

POLYSACHARIDY

Základnými sú ramnóza a glykogén, ktoré sú v organizme ľahko a rýchlo vstrebateľné, majú nízky glykemický index. Poskytujú rýchlu energiu bez toho aby zaťažovali pankreas alebo precitipovali hypoglikémiu. Polysacharidy v Spiruline posilňujú imunitný systém, podporujú tvorbu T-buniek, makrofágov a stimulujú fagocytózu.

Výhody

Posilnenie imunitného systému proti vírusovým ochoreniam.

Detoxikácia pečene a obličiek.

V terapii anémie, podporuje zvýšenie hladiny hemoglobínu.

Pomáha pri obrane proti nádorovým ochoreniam.

Pri liečbe podvýživy a hypovitaminózy, k odstráneniu nutričných deficitov.

Využitie vysokej výživnej hodnoty v detskej výžive.

Pri liečbe kardiovaskulárnych ochorení, hypocholesterolemický účinok.

Pomáha odstrániť chronickú zápchu, čistí tráviace ústrojenstvo.

Pôsobí ako prebiotikum, podporuje tvorbu lactobacilov a bifidobakterií.

Podpora kožného metabolizmu, hojenie rán a vredov.

Nutričné hodnoty

Spirulina 100 tbl (bez príchute)

  • Veľkosť 1 dávky: 1 tbl
  • Počet dávok v balení: 100

Nutričné hodnoty 1 dávka (1 tbl) % ODD*

Spirulina 450 mg ** z toho betakarotén 0,675 mg

  • *
  • odporúčaná denná dávka
  • *denná dávka nie je stanovená

Zloženie prášok z riasy Spirulina platensis (450 mg/tableta), maltodextrín, protihrudkovacia látka (oxid kremičitý, stearan horečnatý), povlaková látka [leštiaca látka (hydroxypropylmethylcelulóza)]